LSD a houbičky

Tyto dvě látky s výrazným halucinogenním účinkem patří mezi silnější kalibr, než výše zmiňované produkty konopí. Po jejich užití se uvolňuje a přetrhává pouto s realitou.

Účinky a stavy

Člověk se zpočátku cítí neklidný, nastupuje zvláštní stav odosobněnosti, svět se jej přestává týkat. Místo reality nastupují jakési kulisy intoxikace – bortí se vnímání prostoru, vzdáleností (proto mediálně známé kauzy o skoku z vysokých pater na LSD či houbách), mění se vnímání barev, člověk je schopen zaznamenat jak teče energie prostorem, má pocit, že rozumí smyslu životního koloběhu, uspořádání světa, vesmíru apod. Mohou se vyskytnout halucinace, mnohdy velmi živé a reálně vypadající, převážně zrakového charakteru.

Rizika a nebezpěčí

Tyto prožitky bývají po vystřízlivění velice obtížně sdělitelné. Když nad realitou převládnou nadobro, hrozí riziko, že se návrat na zem nepovede. Jak „výlet“ na halucinogenu dopadne, se nedá dobře předvídat, což ze zážitku činí značné riziko. Zřejmě je důležité, aby byl uživatel před užitím „v pohodě“ a aby požil v pro něj příjemném prostředí a společnosti, nikdy by neměl užívat sám. Požít halucinogen bez vědomí (např. ho člověku někdo dá do pití) vyvolá pocity zešílení, riziko sebevraždy apod.

LSD – (trip, papír, acid, mikráč, krystal) – většinou v podobě drobného barevně potištěného papírku, nebo hrudky či krystalu. Krom LSD bývají ve směsi další drogy, např. stimulačního charakteru. Nedá se předem zaručit a odhadnout kvalita a čistota materiálu. LSD účinkuje cca 8 hodin, nástup účinků začíná až po cca 45 minutách.

Psilocybin – (lysohlávky, houbičky, magic mushrooms) – čerstvě nasbírané či sušené plodnice houby Lysohlávka česká, která roste v podzimních měsících spíše na travnatých lukách a pastvinách. Jí se, kouří se, pijí se výluhy. Efekt trvá 4-6 hodin, účinky jsou velmi podobné LSD.