Syn 40 let od svých 20 let hraje automaty

Otázka:

Syn 40 let od svých 20 let hraje automaty s prestavkami půjčuje si zastavil dokonce mě auto nebere to konce nevěděla jsem že to může přerůst do takových rozměrů léčit odmítá ale já mu řek!a že půjde jinak to s ním špatně dopadne k vůli to u se rozvedl já si vzala půjčky vždycky řekl že to splatí nikdy jsem to neviděla už nevím co dál v.a.

Věra, 64 let

Odpověď:

Dobrý den. Máte pravdu, váš syn potřebuje léčbu. Myslím si, že dokud bude z vaší strany cítit jakoukoli podporu v tom, že hrát stále „může“, tj. budete si půjčovat peníze, platit jeho dluhy apod., tak nebude mít důvod na léčbu nastoupit. Ukončete veškerou materiální podporu, ideální by bylo, aby nikdo z blízkého okolí jej finančně nepodporoval, všechny takové finance půjdou do hry. Chápu, že budete mít starosti, co s ním bude, jak se bude živit, je možné, že vás bude citově vydírat, obviňovat vás, ale to je jen hlas jeho závislosti. To, že se vůči jeho závislosti ostře vymezíte pomoci nemusí, ale bez toho je šance na jeho léčbu a abstinenci takměř nulová.

Richard Hanus, Bc.
Odborník, který pracuje v poradenských službách nestátní neziskové organizace v oboru protidrogové prevence 15let.

2 comments for “Syn 40 let od svých 20 let hraje automaty

  1. Adam 17let
    7.9.2016 at 19.13

    Je mi 17 skusil jsem uz pervitin ale nakonec jsem si uvedomil jake zlo to je ted si dan obcas na vetsich akcich extazy nemam strach z zdr.problému jako spíše neskončit jak troska … Co myslíte je občasné braní extáze v mém věku normální?

  2. Richard Hanus, Bc.
    8.9.2016 at 6.48

    Jsem rád, že jste skončil s pervitinem… Netroufám si soudit, co je a není normální, nicméně si myslím, že braní extáze je rovněž rizikové. Jednak se skrz něj „učíte“, že správná zábava je jen na drogách, což rozhodně není dobrá životní filosofie, jednak zrovna u extáze nikdy nevíte, co se doopravdy v tabletě vydávané za XTC skrývá. Dost často se na trhu objevují tablety s amfetaminem, syntetickými halucinogeny nebo tablety vyloženě toxické. Na vašem místě bych s tím skončil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *