Mám pocit, že mi začíná přerůstat přes hlavu kouření trávy

Otázka:

Dobrý den, mám pocit, že mi začíná přerůstat přes hlavu kouření trávy. Je možné, že mám vypěstovanou závislost? Cítím, že každý den si „musím“ zahulit, protože si zvykám na určité situace, které je lepší prožívat zhulený. Zároveň mě to štve, že mě nějaká látka ovládá. Co mám dělat?
Franta, 22 let

Odpověď:

Dobrý den, Franto. Opravdu, kouření „trávy“ může některým lidem začít přes hlavu přerůstat, jak píšete. Závislost na marihuaně vzniknout opravdu může, přesněji řečeno závislost psychická, kdy, jak i Vy píšete, si člověk zvykne na to, že určité situace v jeho životě mu přijdou příjemnější
pod vlivem látky. Je sice pravdou, že taková závislost je lépe zvladatelná, než například závislost na alkoholu nebo například pervitinu, na druhou stranu každá závislost bere člověku svobodu a přináší omezení a obtíže.

Pokud chcete v této oblasti udělat nějakou změnu, doporučujeme, abyste se přišel poradit s odborníky (například v ambulantním centru Laxus, v K-centrech). Společně můžete situaci probrat a najít směr, jak s „hulením“ přestat, nebo jej dostat pod kontrolu. Nebojte se a kontaktujte výše uvedená pracoviště.

Richard Hanus, DiS.
odborník, ktery pracuje v poradenských službách nestátní neziskové organizace v oboru protidrogové prevence 15let

navadmin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *