Dobrý den chtěla bych poradit. Strašně nádherně mě voní tuhý podpalovač Pepo

Otázka:

Dobrý den chtěla bych poradit. Strašně nádherně mě voní tuhý podpalovač Pepo.Je mi jasné že škodí zdravý ale ráda bych věděla jak moc? Dříve jsem si cichala několikrát denně teď se cítím natolik silná že už si úplně cichat nepotřebuji ale furt uvnitř cítím malou touhu si aspoň jednou čichnout. Mohu si občas trochu přičichnout? Nespadnu do toho znova? Nebo jak to udělat touhu zahnat úplně? Pepo máme u krbu a když projdu kolem rikam si mám nemám? Když jsem s čichaním začala bylo to kvuli psychickým problémům podpalovač pomohl se aspon na chvíli cítit nádherně :) Jak ale rikam tuto touhu jsem omezila skoro na nulu :) Děkuji nashledanou

Sluníčko, 20 let

Odpověď:

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že jste v minulosti čichala, jsou Vaše potřeby dosti rizikové. Pokud začnete s „přičicháváním“, půjde o relaps, a ten se může vyvinout v recidivu závislostního jednání. Adiktologické teorie správně tvrdí, že závislý musí odstranit předměty bažení ze svého okolí! Tudíž vřele doporučuju se PEPA doma zbavit, nahraďte jej u krbu třeba suchou březovou kůrou, která bude sloužit jako podpalovač ideálně a bude pro Vás neškodná:)

Jinak PEPO považuji za velmi toxickou látku, mám jednu nepříjemnou vzpomínku z mládí, když jsem byl s kamarádem na autostopu po Evropě a došel nám pevný líh do vařiče – a kamarád měl kousek PEPA. Vařili jsme na tom jednou polévku, do které nám napadaly spálené kousky PEPA. Výsledkem byly cca třídenní střevní potíže opravdu nepříjemné intenzity. Je to jed!

 

Richard Hanus, Bc.
Odborník, který pracuje v poradenských službách nestátní neziskové organizace v oboru protidrogové prevence 15let.

1 comment for “Dobrý den chtěla bych poradit. Strašně nádherně mě voní tuhý podpalovač Pepo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *